“Genç İşgücünün Ekonomik Kalkınmadaki Katma Değerinin Arttırılması” isimli projemizin kapanış töreni yapıldı.

Avrasya Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği koordinesinde TANAP, sosyal ve çevresel yatırım programları SEIP kapsamında uygulanan genç iş gücünün ekonomik kalkınmadaki katma değerinin artırılması projesi kapsamında farklı branşlardan eğitimini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını; İlçemiz Kaymakamı Sayın Mahmut Nedim Tunçer, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şennur Çetin, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Keskin, Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz’ın elinden aldı.

Proje kapsamında okula kazandırılan makineler sertifika töreni sonrası protokol üyeleri tarafından incelendi.  Projenin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme konuşmaları TANAP kıdemli yatırım programları temsilcisi Duygu Doğan,  Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şennur Çetin tarafından yapıldı.  

Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Muzaffer Damgacı: “ Genç İş gücünün Ekonomik Kalkınmadaki Katma Değerinin arttırılması” projesi kapsamında kurs kapama ve sertifika törenine hoş geldiniz. TANAP, Türkiye’nin doğalgaz arz güvenliğinin arttırılması ve arz kaynaklarının çeşitlendirilmesinin yanı sıra, ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasına da katkıda bulunmak amacıyla, boru hattı boyunca, güzergâh üzerinde bulunan illerde yatırım ve kalkınma projelerine sosyal- çevresel yatırım programları kapsamında destek olmaktadır. Bu kapsamda finanse edilen Avrasya Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği ve Mesleki Eğitim ve girişimcilik Destekleme Derneği ortaklığı ile yürütülen “ Genç İş gücünün Ekonomik Kalkınmadaki Katma Değerinin arttırılması “ projesi 03.09.2018 tarihinden itibaren okulumuzda uygulanmaya konulmuştur. Avrasya Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği ve paydaşları tarafından okulumuz ile işbirliği çerçevesinde 18-24 yaş aralığındaki 60 gencimize MEB onaylı, uluslar arası geçerliliği olan sertifikalı, mobilya tasarım, makine ve elektrik pano montaj alanlarında kurslar açılmış ve tamamlanmıştır. Okulumuz, Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulanan bu projenin toplam bütçesi 1.157,500 TL’dir. Bu bütçe ile okulumuza: Mobilya tasarım alanı için; 3 adet elektrik elektronik çalışma masası, 1 adet yatar daire makinesi, 1 adet kenar bantlama makinası, 1 adet dekopaj makinesi, 1 adet 3 eksen CNC tezgâh 2100-2800 programlı vakum tablalı CNC atölyemiz için; 1 adet CNC freze Tezgâh 3 eksen 1 adet CNC torna tezgâhı 3 eksen Elektrik Elektronik Bölüm Atölyemiz için 5 adet otomatik kumanda eğitim seti 2 adet kompanizasyon eğitim seti 2 adet yenilebilir enerji sistemleri eğitim seti,1 adet CNC router makine kazandırmış bulunmaktayız.” Dedi.

 Projenin önemi ve Polatlılı gençlere katkıları hakkında değerlendirmede bulunan Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer : “ Bugün Meslek Lisemizde çok güzel bir projeyi hayata geçiriyoruz. Projemizde genç iş gücünün ekonomik kalkınmaya katma değer sunması hedefleniyor. Bizim Teknik ve Anadolu Lisemiz Ankara genelinde baktığımız zaman en kapasiteli ara eleman yetişmesi aşasında en iyi okullardan bir tanesi.  Böyle bir projenin bu okulda gerçekleştirilmesi TANAP içinde çok anlamlı olmuş.  Çocuklarımız için çok değerli laboratuvarlar oluşturulmuş.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir